FAQ

FAQ – czyli pytania od Was, z którymi spotykamy się najczęściej. Odpowiadamy na nie wszystkie w jednym miejscu, żebyście mogli w każdej chwili dowiedzieć się tego, co najważniejsze 🙂

Jak długo muszę czekać na swoje zamówienie?
Prowadzimy produkcję na bieżąco, starając się przewidywać, co chcecie zamówić. Nie chcemy tworzyć niepotrzebnie czegoś, co później musimy wyrzucać. Mamy małe rezerwy magazynowe, ale zazwyczaj kiedy zamawiasz produkty są one świeże i pachnące, często robione specjalnie dla Ciebie. Staramy się zamówienia wysyłać do 48h od zamówienia. W przypadku jakiegokolwiek opóźnienia poinformujemy Ciebie o tym.

Czy zabawki są bezpieczne dla mojego dziecka?
Wszystkie nasze zabawki jesteśmy zobowiązani certyfikować Europejskim Certyfikatem CE. Z związku z tym musimy jako producent mieć na uwadze w pierwszej kolejności bezpieczeństwo dziecka. Zabawki są wolne od niebezpiecznych środków chemicznych oraz zaprojektowane tak, by nie stwarzać żadnego niebezpieczeństwa.

Co to znaczy, że Wasze zabawki są ekologiczne?
Nasze zabawki wykonujemy przy jak najmniejszym obciążaniu środowiska. Nie produkujemy nadmiaru, który trzeba utylizować. Używamy tylko naturalnych produktów – drewno, oleje, farby wodne, które nie zanieczyszczają środowiska. NIe korzystamy z płyt, które emitują szkodliwy formaldehyd. Wszelkie odpady powstałe w procesach produkcyjnych staramy się wykorzystywać do tworzenia kolejnych zabawek lub projektujemy nowe, które są efektem produkcji innych. Te odpady, których nie możemy już wykorzsytać oddajemy do specjalnych punktów, które zajmują się przerobem odpadów biodegradowalnych – tak więc z naszych zabawek powstaje biopaliwo itp.
Ponadto w procesie pakowania nie wykorzystujemy towrzyw sztucznych. Zabawki otrzymujesz w kartonach z recyklingu, zaklejone papierową taśmą z klejami biodegradowalnymi. Jako wypełniacze wykorzystujemy papier (również z recyklingu). Sporadycznie zdarza się wykorzystanie folii bąbelkowej, ale nigdy nowej – tylko takiej, która w jakiś sposób dostała się w nasze ręce; wszystko po to by dać drugie życie temu, co inni wyrzucają.

Czy zabawki są produkowane tylko w Polsce?
Tak. Wszystkie nasze zabawki są wyprodukowane w Polsce bezpośrednio przez nas. Każdy składnik kupiony jest również w Polsce lub Unii Europejskiej od sprawdzonych dostawców i nie pochodzi z produkcji masowych np. w Chinach. Naszym celem jest wspieranie i rozwijanie polskiego przemysłu.

Czy znajdę Wasze zabawki w jakimś innym sklepie?
Na ten moment nie. Nasze zabawki możesz kupić jedynie bezpośrednio od nas w naszym sklepie internetowym, albo za pośrednictwem platformy Etsy.

Czy mogę zwrócić zabawkę po zakupie?
Oczywiście, zgodnie z polskim prawem, masz prawo do 14 dniowego zwrotu bez podawania przyczyny. Poinformuj nas o tym, odeślij zabawkę i już 🙂 Pamiętaj, aby była ona w nianaruszonym stanie.

Dlaczego moja zabawka różni się od tego na zdjęciu?
Produkujemy zabawki ręcznie. Każda zabawka przechodzi przez nasze ręce i jest indywidualnie produkowana z dbałością o każdy detal. Sprawia to, że każda z nich jest matrycą, na której odbija się niedoskonałość działania naszych rąk. Każda jest unikatowa, ale bardzo podobna do wzorca.
Ponadto, każda zabawka, będąc wyprodukowana z drewna, zawiera w sobie pierwiastek natury. Natura nie lubi powtarzalności, dlatego ten kawałek natury, który jest w tej zabawce, jest unikatowym dziełem przyrody, a przez to różnym od zdjęcia w ofercie 🙂

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji o Waszym sklepie?
Zachęcamy do tego, aby nas śleidzić na Facebooku, Instagramie i Pintereście,
a czasem dodatkowe produkty niezwiązane z treścią tego sklepu mogą się pojawiać na Etsy

Masz dodatkowe pytania, na które nie znalazłeś tutaj odpowiedzi? Napisz do nas na [email protected]